Czarna Ręka - Wyświetl temat - Karczma pod "Rudą rozdartą dziewicą"
Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy Dzisiaj jest 05 gru 2022, 19:28
Łączny czas online:

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 669 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 67  Następna
 Karczma pod "Rudą rozdartą dziewicą" 
Autor Wiadomość
Starszyzna (1) Zarządca (1) Sumienny (1)
Awatar użytkownika
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Karczma pod "Rudą rozdartą dziewicą"
Moim zdaniem działanie GMP/G2O to nie jest kwestia wieku. Espadre to w większości starsze chłopy, ale mimo wieku chciało im się wejść na te głupią godzinkę i pograć. To, że nie mamy czasu ma wpływ, ale to nie jest wszystko. Pamiętam doskonale okres pustych serwerów, był to długi okres. Potem pojawił się serwer Bagno Klanów i były to chyba najlepsze czasy tej modyfikacji dla nas - starych wyjadaczy. Społeczność z tego co widzę dalej siedzi i pierniczy głupoty na forum, czyli jacyś ludzie tutaj są. Sam fakt, że wy chociażby tutaj piszecie coś znaczy. Aktualnie po prostu nie ma tutaj nic konkretnego do roboty, bo nikt nic ciekawego nie tworzy. Espadryjskie Bagno było zajebiste na początku, ale to się zepsuło w większości dlatego, że Espadre to potem olał, a zresztą były z nim spiny (zakon Wiatru został wywalony, itp. itd.). Następna reaktywacja tego serwera była krótka. Tutaj poważnie ktoś by musiał postawić jakiś konkretny serwer, gdzie byłby sens faktycznie walczyć i tworzyć klany, a nawet grać z nimi jakieś RP, a do tego musiała by tym się zajmować jakaś konkretna ekipa, która od czasu do czasu odpalała by jakiś event, a do tego robiła reklamę wszędzie gdzie się da. Z pewnością gdyby stał jakiś dobry serwer, na którym było by teraz 30 osób, to większość z piszących weszła by widząc, że to się tak kręci. Ojciec wór nakręcał GMP, bo on miał zamiar tworzyć do multi całą otoczkę w postaci oficjalnych eventów, tylko u niego z kolei modyfikacja ssała i ten zastój łącznie ze ściemnianiem - "wszystko będzie dobrze", spowodował że masa ludzi się wykruszyła. Zainteresowanie tym modem było naprawdę gigantyczne, w tamtym okresie jeden z moich filmów miał 44 tysiące wyświetleń: https://www.youtube.com/watch?v=XEjx2ykWy48. Gdyby wtedy to się nie spierniczyło, to możliwe że dzisiaj była by to ciekawa społeczność graczy.

Ja osobiście śledzę to co jakiś czas i widzę tylko że serwery stoją zupełnie puste i nawet nie ma już tematów klanów, jakiś wojen itp. ,gdyby coś się działo, z pewnością bym czasem wbijał pograć, ale czasu na robienie czegokolwiek by to rozwijać nie mam i najwidoczniej nikt z tu obecnych już nie wierzy w tego moda, a szkoda bo uważam że Gothic wciąż ma niezły potencjał na rozgrywki multiplayerowe. Dowodem na to co napisałem jest fakt, że np. multi do GTA SA nadal ma się świetnie, a ta gra jest już stara.

Pozdrawiam

Obrazek

30 lip 2018, 18:47
Zgłoś ten post
Wyświetl profil WWW
Awatar użytkownika
Odpowiedz z cytatem

Obrazek

02 sie 2018, 11:01
Zgłoś ten post
Awatar użytkownika
Odpowiedz z cytatem
Wszystko się kiedyś kończy. Po prostu. A to, że tutaj wchodzimy nic nie oznacza. A już na pewno nie oznacza, że komukolwiek z nas chodzi o G2O. Trzeba sobie powiedzieć wprost, GMP od początku było prowadzone źle i koniec końców każdy z nas dołożył jakąś cegiełkę lub dwie do upadku tej modyfikacji. Ludzie już nie piszą na forum, tylko jednostki czasem napiszą jakiś post na odczep się. Nawet na to forum wchodzi tylko Doredh i Alwer lub ja czasem, reszta bardzo od święta. I trudno się temu zresztą dziwić.
Ja traktuję G2O jako coś co już umarło. Przeżyłem tutaj ciekawe lata i wiele się nauczyłem, ale to po prostu się skończyło. Gdybym miał możliwość wybierać między ożywieniem G2O a możliwością pisania tutaj ze starą gwardią CR to wybrałbym to pisanie, bo wiedziałbym, że G2O i tak prędzej czy później upadnie. W zasadzie niczego związanego z G2O/GMP nie żałuję - jedynie tego, że nie dane nam już będzie "spotkać się" na forum z osobami, które tworzyły (nie w sensie zapoczątkowania, a bycia i organizacji) ten klan i jego atmosferę (wymieniając z głowy: Doredh, ja, Bane, Devifaler, Killgorin, Raven, Alwer, Saurez, Prophet, Drań, Aron, kosa, MatGie, Kaffar, Efren, Borka, Vavan, Lester, Tajpan, Alaner). Koniec końców jeśli tęsknię za czymkolwiek związanym z multiplayerem do Gothica to właśnie za CRką i tymi wszystkimi irytującymi osobami pokroju Doredha, Lestera, Tajpana czy Arona.

Obrazek

02 sie 2018, 20:40
Zgłoś ten post
Dowódca
Awatar użytkownika
Odpowiedz z cytatem
No i Humanista pięknie podsumował całą obecną sytuację. Ja sam wchodzę tu przez sentyment, w końcu CR było, chociaż to chore i nienormalne, przez jakiś czas istotnym elementem mojego życia, mało tego, poświęciłem większość swoich innych zainteresowań na rzecz tego klanu, a i tak nie mogę stwierdzić, żebym cokolwiek osiągnął, nawet w ramach multiplayerów gothica. I w zasadzie żałuję, tak już faktycznie podsumowując mój "dorobek" na tej platformie, że pomimo poświęcenia takiej ilości czasu, nie udało mi się zrobić tego, co zrobił Espadre, Caron, Marvin czy później MysterAron ze swoimi klanami - zebrali ekipy, które scalili i przetrwały one z pewnymi zmianami parę lat. Reszta to tam już jest mało istotna...

Jeśli staniesz się kimś więcej niż tylko człowiekiem, jesli poświęcisz się idei i jeśli nie będą cię w stanie powstrzymać, wtedy staniesz się kimś zupełnie innym - Legendą.

Trening jest niczym, wola jest wszystkim.

Bez poświęcenia nie ma zwycięstwa!

05 sie 2018, 11:39
Zgłoś ten post
Awatar użytkownika
Odpowiedz z cytatem
Jak chyba większość która trochę tu przesiedziała, mimo całego syfu, to dużo osób będzie wspominało te multi do Gothica dobrze. Ja tam w sumie nawet trochę ubolewam, bo czasami ma się tą chęć do wbicia chociaż na "kilka" minut, no ale fakty są takie a nie inne. :)

Jak dla mnie, to do CR nie pasował każdy. I bądź co bądź te bardziej "rozrywkowe" klany miały większe branie. Jak ktoś pasował, to był tutaj jakiś czas. Jak nie, to szybko się taki człowiek wykruszał.

Obrazek

05 sie 2018, 14:11
Zgłoś ten post
Awatar użytkownika
Odpowiedz z cytatem
Jasne, CR się wykruszało stopniowo. Z jednej strony można to uznać za porażkę, ale z drugiej strony to właśnie tu wypłynęło kilka mniej lub bardziej ogarniętych osób. Bo co by dużo nie mówić, CR nie potrzebowało przez większość czasu oddziału onkologii żeby przetrwać. Dlatego w żadnym klanie po CR nie byłem, bo bym nie pasował. Wszyscy wiedzą, że blisko mi było do BA przez bardzo długi czas. Mógłbym tam spokojnie dołączyć, mógłbym aktywnie działać i powiedzmy, że razem z nimi wygrywać, ale co mi by z tego przyszło jakbym źle się czuł w towarzystwie takich person jak Caron, Kimior, Ferios i inni? To też byli fajni ludzie w tej społeczności i nic do nich nie mam, ale ogólnie atmosfera w tym klanie zawsze była cancerogenna, a przynajmniej taka wydawała się z zewnątrz.

Obrazek

06 sie 2018, 10:05
Zgłoś ten post
Dowódca
Awatar użytkownika
Odpowiedz z cytatem
Tak na dobrą sprawę to niemal każdy mógł dołączyć do niemal każdego klanu, wyjątkiem tutaj chyba jest wyłącznie Espadre, bo inne klany o takim systemie rekrutacyjnym do głowy mi nie przychodzą. Nie zmienia to faktu, że wytrzymać w danym klanie to już inna kwestia... Tak mi się przypomniało, że trzeba skończyć jakoś kroniki klanu i ładnie to podsumować :D

Jeśli staniesz się kimś więcej niż tylko człowiekiem, jesli poświęcisz się idei i jeśli nie będą cię w stanie powstrzymać, wtedy staniesz się kimś zupełnie innym - Legendą.

08 sie 2018, 11:31
Zgłoś ten post
Awatar użytkownika
Odpowiedz z cytatem
I tak o to skończył się polski rozdział w multiplayerach do Gothica. x) Smutne. A nie, czekamy na kolejnego mesjasza. <3

Obrazek

08 sie 2018, 17:26
Zgłoś ten post
Dowódca
Awatar użytkownika
Odpowiedz z cytatem
Nie mesjasza do cholery, nie mesjasza. Tylko zbawcę klanów, lub jak kto woli, a co mnie zawsze irytuje: "klanuf". Ogólnie te pieseły i celowe pisanie z błędami mnie wkurza, chociaż jestem w tym hipokrytą, bo parę razy sam tak pisałem...

Piszę to podsumowanie kronik i piszę i wyjdzie z tego kolejny esej xD A, że piszę to partiami, to może na niedzielę skończę :D

08 sie 2018, 19:49
Zgłoś ten post
Awatar użytkownika
Odpowiedz z cytatem
Napisz kilka zdań o mnie ;) ;) ;)

Obrazek

08 sie 2018, 21:25
Zgłoś ten post
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 669 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 67  Następna