Czarna Ręka - Wyświetl temat - Karczma pod "Rudą rozdartą dziewicą"
Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy Dzisiaj jest 01 lut 2023, 5:35
Łączny czas online:

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 669 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 67  Następna
 Karczma pod "Rudą rozdartą dziewicą" 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Karczma pod "Rudą rozdartą dziewicą"
Pytanie - po co? Większość graczy zainteresowana multiplayerami do Gothica zwyczajnie straciła zapał do tych modyfikacji (nie mówiąc, że uciekła daaawno temu), a teraz w najgorszym możliwym momencie, bez perspektyw, bez żadnego napływu nowych graczy ktokolwiek myśli jeszcze o tym, by coś tworzyć. xD Niech sobie zagrają w pierwsze lepsze mmorpg, to dostaną wszystko co oferowały serwery gmp i to w formie pełnoprawnej produkcji. Zrobią sobie małą grupkę i voilà! okaże się, że tak na prawdę ten multiplayer był przejściową modą, która w połączeniu z dorastaniem tej społeczności była zabójczą mieszanką.

Obrazek

07 cze 2019, 18:01
Zgłoś ten post
Dowódca
Awatar użytkownika
Odpowiedz z cytatem
No z tego co mi się obiło o uszy, to powstaje parę serwerów rp i chyba ze 2 serwery MMO, może i więcej. Nie wiem ile w tym prawdy i czy to w ogóle jest aktualne i kiedy, albo czy w ogóle coś z tego będzie. Nikt się chyba już nie bawi w dm, tdm itp, w klany, społeczności czy coś chyba też nie.
A po co? Każdy robi co chce. Jak ktoś ma czas i ochotę jeszcze się w to bawić, to dlaczemu ktoś miałby tego zakazywać? Gdybym miał odrobinę więcej czasu, to może i spróbowałbym ogarnąć parę osób do jakiejś innej gierki, ale przez najbliższe miesiące, a najpewniej już na stałe, jest to nierealne... Czasem człowiek wróciłby do szkoły średniej, ile wtedy miałem wolnego xD

Jeśli staniesz się kimś więcej niż tylko człowiekiem, jesli poświęcisz się idei i jeśli nie będą cię w stanie powstrzymać, wtedy staniesz się kimś zupełnie innym - Legendą.

Trening jest niczym, wola jest wszystkim.

Bez poświęcenia nie ma zwycięstwa!

07 cze 2019, 20:20
Zgłoś ten post
Awatar użytkownika
Odpowiedz z cytatem
Doredh pisze:
Nikt się chyba już nie bawi w dm, tdm itp, w klany, społeczności czy coś chyba też nie.

Jeżeli chodzi o jakiekolwiek społeczności, to co najwyżej jakieś kontakty z ludźmi z którymi grało się w te Gothiki i granie w inne gierki czy po prostu pisanie ze sobą. Tak przynajmniej zauważyłem u jakiejś części ludzi z serwerów rp.

Doredh pisze:
Gdybym miał odrobinę więcej czasu, to może i spróbowałbym ogarnąć parę osób do jakiejś innej gierki, ale przez najbliższe miesiące, a najpewniej już na stałe, jest to nierealne... Czasem człowiek wróciłby do szkoły średniej, ile wtedy miałem wolnego xD

Czy jesteś w ciąży? :o

Cóż, myślę, że możesz spełnić swoje marzenie powrotu do szkoły średniej. W końcu dobrych woźnych zawsze potrzeba. :<

Obrazek

07 cze 2019, 22:57
Zgłoś ten post
Dowódca
Awatar użytkownika
Odpowiedz z cytatem
Nie kpij, zostało w tych resztach wystarczająco dużo pseudo-elit uważających się za zabawne ;)

I spokojnie, nie będzie dorotki juniora/-ki, a przynajmniej mi nic o tym nie wiadomo :D

Jeśli staniesz się kimś więcej niż tylko człowiekiem, jesli poświęcisz się idei i jeśli nie będą cię w stanie powstrzymać, wtedy staniesz się kimś zupełnie innym - Legendą.

08 cze 2019, 0:06
Zgłoś ten post
Awatar użytkownika
Odpowiedz z cytatem
No to widzisz, masz czas na stworzenie esportu w Gothicu, w którym gracze będą nałagowo stukać A-D na najnowszym sprzęcie marki Razer. Jak można przepuścić taką okazję do sławy i pieniędzy?

Obrazek

08 cze 2019, 9:34
Zgłoś ten post
Dowódca
Awatar użytkownika
Odpowiedz z cytatem
Prosiłem, nie kpij.

I nadal uważam, że potencjał na tej platformie był spory, tylko klany, jako najlepszy target do różnych turniejów, zamknął się na to cholerne ad i broń jednoręczną... Już nawet te dziwactwa Marka z dziwnymi balansami mogły nadać smaczku, ale cóż... W tym momencie, gdybym miał wybrać, to pewnie wziąłbym się za CSa albo Mount & Blade, skrajnie to nawet w LoLa mógłbym pograć xD Tutaj się nie da niczego ciekawego zbudować...

08 cze 2019, 10:06
Zgłoś ten post
Awatar użytkownika
Odpowiedz z cytatem
Wiesz co, ja mimo wszystko nie mogę wyobrazić sobie tego trybu dm jako jakiegoś esportu. xD To byłoby zbyt nudne do oglądania, nawet z jakąś otoczką komentatorską itd. Bo tak szczerze, co jest ciekawego w grze gdzie 5 osobników bije 5 osobników broniami jednoręcznymi z tą samą animacją. Pamiętam, że łuki bodajże na Bagnie wywołały taki ból dupy, że aż słabo się to czytało. Żeby coś takiego miało rację bytu, to bardziej w formie capture the flag, czy jakimś innym zmyślnym trybie.

Heroes of the Storm > League of Legends

pamiętaj.

Obrazek

08 cze 2019, 12:44
Zgłoś ten post
Dowódca
Awatar użytkownika
Odpowiedz z cytatem
O to mi chodziło przy zmarnowanym potencjale. Możliwości są, a raczej były cholernie duże, przynajmniej pod względem technicznym, bo mentalnie to nie za bardzo.
Dla mnie idealnym przykładem jest M&B, gdzie co prawda możliwości są nieco większe pod względem doboru broni, ale jednak, gdyby tylko nie było tyle płaczu i hejtu, a chęć współpracy i ewentualne konkretne wsparcie ze strony administracji platformy, to mogłoby się coś udać... Ale założenia były błędne już od 2011 roku, a później nic zasadniczo się nie zmieniało, tylko ciągle powtarzane było to samo... Ale walić, przecież ja ciągle proponuję nudną i oklepaną ligę klanów i na tym kończy się czytanie ze zrozumieniem większości elit tej prestiżowej gry xD

08 cze 2019, 13:48
Zgłoś ten post
Awatar użytkownika
Odpowiedz z cytatem
Tylko znając życie, ta liga znudziłaby się po jednej edycji jak to było w przypadku niektórych eventów. No i najgorsze w tym wszystkim jest to, że twórca jest trochę zakładnikiem klanów, bo dajmy na to 2 odpadną (te słynne kłótnie o najmniejsze nawet gówno xD) to już zostanie baaardzo mała ilość drużyn chcących cokolwiek robić. A co to jest wtedy za jakieś wydarzenie... jeszcze, że praktycznie brak nowych twarzy przez co człowiek musi robić coś co nie wzbudzi jakiegokolwiek zainteresowania wśród potencjalnie nowych.

Dlatego moim zdaniem, taka liga graczy (nie klanów) byłaby ciekawszym rozwiązaniem. Każdy zapisuje się we WŁASNYM imieniu, walka toczy się do 3 wygranych i dopisujemy punkty jak w piłce kopanej. Mamy tabelę z punktami i wygranymi rundami, może jakieś dopiski/newsy, żeby ludzie czuli się jak w prawdziwym esporcie? By taka rozgrywka nabrała dynamizmu, to zrobić dajmy na to 2 tabele, a najlepsi graczy awansowaliby o coś w rodzaju ligi mistrzów (xD). Taki zamysł miałem w głowie, ale z realizacją nawet się nie chciałem ruszać, bo prócz czasu niestety nie miałem jakichkolwiek innych zasobów.

Obrazek

08 cze 2019, 18:06
Zgłoś ten post
Dowódca
Awatar użytkownika
Odpowiedz z cytatem
Przy finalnych projektach proponowałem na start walki 3 vs 3. Wtedy, przyjmując na potrzeby przykładu, że z obecnie wiszących wątków "zrzeszeń" każdy klan ma aktywny pełny skład mamy:
- 3 ekipy z OL
- 3 ekipy z Espadre
- 3 ekipy z KM
- 5 ekip z CR
- 3 ekipy z BA
- 4 ekipy z Zz

W sumie mamy potencjalnych 21 drużyn + jakieś 3 ekipy z resztek i może trochę z niezrzeszonych.

Zakładając walki tylko w weekendy i przyjmując start ok 10 ekip, mamy niemal 3 miesiące walk. A Liga powinna być tylko jednym z turniejów, nawet nie koniecznie musi być głównym eventem. Zawsze można zrobić turniej weekendowy dla 4 ekip z zapisami kto pierwszy ten lepszy. A to tylko kolejny z przykładów.
Albo liga raz na rok o puchar polski, jak to jest m.in w Warbandzie

I miałem też kiedyś szalony pomysł, żeby przy np 12 ekipach zrobić pierwszą edycję dla wszystkich, a później podzielić te ekipy na dywizje i np ostatnie 2 ekipy z dywizji A spadają, a 2 najlepsze z B awansują do A.
Eventów dla indywidualnych graczy nawet nie będę wymieniał, bo ich też może być trochę...

Ale wszystko się zawsze rozbijało o brak ekipy, dobrego i zainteresowanego skryptera albo po prostu hejtowano pomysł dla zasady.

08 cze 2019, 20:21
Zgłoś ten post
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 669 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 67  Następna